پرفروش‌ترین خودرو دهه اخیر امریکا در راه ایران

[ad_1]


شرکت تویوتا ژاپن خود را آماده روانه کردن نسخه‌ای جدید از مدل Camry ، که با تغییرات بسیار و اضافه شدن فناوری‌های جدید همراه بوده است، تا پایان تابستان امسال به بازار امریکا می‌کند.


به گزارش خبرنگار خودروکار، تویوتا کمری که به عنوان پرفروش‌ترین خودروی 15 سال اخیر امریکا شناخته می‌شود در آستانه تجربه حضور هشمین نسل از خود است.


 


نسل هشتم تویوتا کمری، همانند مدل‌های Prius و C-HR بر روی پلتفرم مدولارTNGA شرکت تویوتا ساخته است. از تغییرات ایجاد شده در نسل جدید می‌توان به بهبود سیستم تعلیق و افزایش 48 میلیمتری حد فاصل دو محور که وسیع‌تر شدن محیط داخلی را در پی داشته اشاره کرد.


 

پرفروش‌ترین خودرو دهه اخیر امریکا در راه ایران


 


 

پرفروش‌ترین خودرو دهه اخیر امریکا در راه ایران


 


 


در میان گزینه‌های پیشرانه،گزینه جدید 2.5 لیتری 4 سیلندر “Dynamic Force” نیر به چشم می‌خورد. به لطف سیستم‌های   VVT-i،  VVT-iEو تزریق مستقیم سوخت، قدرت 220 اسب بخاری و گشاوری 252 نیوتون متر در دسترس قرار می‌گیرد. همچنین برای کسانی که خواستار عملکردی فراتر از اینها هستند، گزینه 3.5 لیتری 6 سیلندر با قدرت 301 اسب بخار و گشاور 362 نیوتون متر نیز ارائه خواهد شد. 


 

پرفروش‌ترین خودرو دهه اخیر امریکا در راه ایران


 


برای پیشرانه‌های  2.5 و 3.5 لیتری نسخه هیبریدی نیز ارائه می‌شود. در نسخه هیبریدی کمری 2018  پیشرانه از قدرت 176 اسب بخاری و گشاور 220 نیوتون متر بهره می‌برد.


 


انتقال قدرت به چرخ‌ها در تمامی نسخه‌های تویوتا کمری 2018 از طریق جعبه دنده هشت سرعته اتومات صورت می‌گیرد.


 


میران مصرف سوخت در نسل جدید کمری با کاهش همراه بوده به نحوی که در نسخه هیبریدی آن در ازای هر صد کیلومتر طی مسیر، در داخل شهر 5.5 لیتر در بیرون از شهر 5.3 لیتر و به صورت میانگین 5.4 لیتر مصرف می‌شود.


 


 


کمری 2018 از تکنولوژی‌ و سیستم‌های یاری رسان بسیاری همچون سیستم تشخیص عابر پیاده، سیستم جلوگیری از برخورد، کروز کنترل تطبیقی پویا و هشدار دهنده خروج از جاده بهره می‌برد.


 


در داخل کابین خودرو سیستم جدید اطلاعات و سرگرمی Entune 3.0 دیده می‌شود که سیستم ناوبری Navigation Scout را نیر در بر می‌گرد.


 


برای نسخه‌های L و V6 به ترتیب قیمت‌های  24 هزار دلار و 34 هزار دلاری تعیین شده است. همچنین نسخه هیبریدی نیز با قیمت 28 هزار دلاری روانه بازار خواهد شد.

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *