هوندا سیویک تایپ R آماده حضور در مسابقات

[ad_1]هوندا سیویک تایپ R در سال 2018 و در سری مسابقات TCR وارد پیست خواهد شد. موسسه JAS موتوراسپورت وظیفه تبدیل این هاچبک داغ به نسخه‌ی مسابقه‌ای را بر عهده خواهد داشت.


تایپ R مسابقات TCR دارای اسپلیتر جلوی بزرگی است که بسیار جلب‌توجه می‌کند. ورودی روی کاپوت نیز بزرگ‌تر است. گلگیرهای پهن‌تر نیز لاستیک‌های فربه‌تر را پوشش داده و رکاب‌های جانبی بزرگ در بین آن‌ها خودنمایی می‌کنند. در کل تغییرات صورت گرفته روی این خودرو باعث خواهد شد داون فورس زیادی برای چسباندن خودرو به زمین پیست ایجاد شود. این کمپانی همچنین نسخه‌ای از تایپ R را برای مسابقات استقامتی همانند سری مسابقات VLN تهیه خواهد کرد. این مدل‌ها دارای نورپردازی بیشتر، خنک‌کنندگی راننده و ترمزهای ضد قفل خواهند بود.

JAS موتوراسپورت از نظر مکانیکی نیز تغییراتی در خودرو ایجاد کرده و سیستم تعلیق چند اتصالی عقب و میله‌های ضد لغزش را ارتقا داده است. همچنین واحد کنترل الکترونیکی جدیدی روی تایپ R مسابقه‌ای نصب شده است.

این موسسه در حال حاضر نسخه‌ای از جدیدترین نسل سیویک تایپ R را برای مسابقات TCR ساخته است. خودروی مورد بحث از پیشرانه 4 سیلندر 2 لیتری توربوی 350 اسبی استفاده می‌کند که نیروی خود را از طریق گیربکس 6 سرعته سکونشئال به چرخ‌های جلو منتقل می‌کند. این خودرو هم‌اکنون با 364 امتیاز در صدر جدول مسابقات TCR قرار دارد. سئات لئون با 316 امتیاز و فولکس‌واگن گلف GTI نیز با 313 امتیاز در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

یکی از مدیران JAS موتوراسپورت گفته است:

اولین سیویک تایپ R TCR ما قبلا 5 بار قهرمان شده و تلاش ما این است که مطمئن شویم خودروی جدید نیز همان افتخارات گذشته را تکرار می‌کند.


تحویل اولین نمونه‌های مسابقه‌ای تایپ R از 15 دسامبر آغاز خواهد شد و این کمپانی گفته که 25 دستگاه از آن‌ها برای فصل 2018 در دسترس مشتریان خواهد بود.

TCR سری مسابقات بین‌المللی است که در اروپا و آسیا برگزار می‌شود. همچنین مسابقات منطقه‌ای متعدد و متفاوتی وجود دارند که در آلمان، ایتالیا، خاورمیانه و تایلند برگزار می‌شوند. همچنین کلاس‌های خودرویی در سری مسابقات VLN و برخی مسابقات 24 ساعته وجود دارد.

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *