موتورهای دوازده سیلندر مرسدس بنز به حیات خود ادامه خواهند داد

[ad_1]در دوران افزایش نگرانی‌های زیست‌محیطی و فشارها جهت کاهش مصرف سوخت خودروها، به نظر می‌رسد عمر پیشرانه‌های دوازده سیلندر رو به پایان است. اما رئیس بخش تحقیق و توسعهٔ مرسدس بنز، آقای «Ola Källenius» نظر متفاوتی دارد. او به‌تازگی طی مصاحبه‌ای گفته است که من فکر نمی‌کنم موتورهای دوازده سیلندر به این زودی‌ها کنار بروند.

درحالی‌که مدل‌های مجهز به موتورهای V12 تنها بخش کوچکی از فروش مرسدس بنز را تشکیل می‌دهند، وی گفته است:

در برخی بازارها و برای برخی خریداران، موتور V12 هنوز هم اهمیت بالایی دارد و این چیزی است که آن‌ها می‌خواهند. بنابراین ما هم کماکان با تولید موتورهای V12 قدرتمند به این نیازها پاسخ می‌دهیم.

Mercedes-AMG SL65

او ادامه داد:

برخی از خریداران، از رانندگی با هر خودرویی که کمتر از دوازده سیلندر در زیر کاپوت داشته باشد امتناع می‌ورزند. به‌عنوان‌مثال، ما شخصی را می‌شناسیم که 35 محصول مختلف AMG با پیشرانهٔ V12 را خریداری کرده است.

Mercedes-AMG G65

هم‌اکنون مرسدس بنز پیشرانه‌های دوازده سیلندر عظیمی را در محصولات مختلف خود از S کلاس گرفته تا G65 AMG ارائه می‌کند و صحبت‌های اخیر Källenius بدین معنا است که این شرکت با رعایت مقررات ضروری، همچنان ادامهٔ حیات موتورهای V12 خود را تضمین خواهد کرد تا جایی که او در ادامه اضافه کرده است که ما قصد نداریم این موتورها را کنار بگذاریم.

Mercedes-Maybach S600

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *