محبوب‌ترین طراحی و رندر خودروهای کانسپت 2017

[ad_1]

خودروهای کانسپتی که توسط طراحان هنرمند و بااستعداد در قالب رندرینگ ارائه می‌شوند، همیشه اشتیاق زیادی برای نسخه‌های تولیدی در آینده ایجاد می‌کنند؛ کانسپت‌هایی که شامل موارد مختلفی از رودستر الکتریکی گرفته تا هایپرکارهای بریتانیایی، و حتی یک جگوار آماده برای پیست می‌شوند.

در میان همه این کانسپت‌ها و رندرهای که با گذشت نیمی از سال ۲۰۱۷ میلادی دیده‌ایم، ۱۰ گزینه جذاب وجود دارند که بیشترین تعداد اشتراک‌گذاری را در شبکه‌های اجتماعی مانند توییتر و فیسبوک به خود اختصاص داده‌اند. در ادامه، این کانسپت‌ها را مرور می‌کنیم.

کانسپت ب‌ام‌و M کوپه

محبوب‌ترین رندرینگ با بیش از ۲۳۰۰ اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی مربوط به کانسپت زیبا و خاطره‌انگیز ب‌ام‌‌و Z3 M کوپه بوده است. این کانسپت که محصول هنرمند رندرینگ فنلاندی، ایسا ماستونِن است، الگوهای مدرن ب‌ام‌و را با فرم‌های خودروی اولیه ترکیب کرده و احتمالاً خیلی‌ها مشتاق نسخه تولیدی از آن شده‌اند.

کانسپت فراری 612 GTO III

فراری از سال ۲۰۱۰، از عنوان نمادین 612 استفاده نکرده و شاید همین موضوع باعث شده تا هنرمندی به نام ساشا سِلیپانوف با همکاری متخصص رندرینگ CGI، سرگئی دیورنیتسکی (دست به احیای آن بزند. این کانسپت زیبا که از برخی جنبه‌های مدل نمادین 250 GTO نیز الهام گرفته، تصویری از یک فراریِ مدرن 2+2 تورینگ با برخی ویژگی‌ها از سوپرماشین‌ها ارائه می‌دهد.

کانسپت تورینو 380

کانسپت تورینو 380 را در یک کلمه می‌توان توصیف کرد و آن «منحصر به فرد» است. این کانسپت که توسط تیمی از طراحان شامل هنرمندان رندینگ آرژانتینی، فکوند داویلا، مارسلو و لوکاس باسیله تهیه شده، یکی از عناوین قدیمی و فراموش شده را در قالب یک رویکرد آینده‌نگرانه احیا کرده است و از این جهت با سایر خودروهای موجود در این لیست فرق دارد.

کانسپت پورشه 911

ساشا سلیپانوف شاید به خاطر کارهایی مانند بوگاتی شیرون و کانسپت فراری 612 که در بالا به آن اشاره شد، شناخته شده باشد، امّا یک اثر برجسته و محبوب دیگر نیز به نام کانسپت پورشه 911 در کارنامه دارد. کانسپت پورشه 911 تصویری دوباره از این خودروی اسپورت نمادین با برخی اِلمان‌هایی است که کانسپت میشن E به عاریت گرفته شده‌اند.

کانسپت تسلا رودستر ۲۰۱۹

یک تسلا رودستر جدید قرار است که به این زودی‌ها از راه برسد، امّا تا آن موقع، شاید بهتر است از تفسیر آینده‌نگرانه ژان پِی‌سِرت از «پی‌سرت دیزاین» بر اساس کانسپت تویوتا FT-1 استفاده کنیم. با اینکه این کانسپت مجموعه‌ای از الگوهای آشنای خودرویی که بر اساس آن طراحی شده را در خود جای داده، امّا جلوبندی منحصر به فرد و خطوط نرم به کار رفته در بدنه، آن را به یک نمونه واقعی از محصولات تسلا بدل کرده‌اند.

کانسپت بوگاتی تایپ 57 T

بوگاتی شیرون یک هایپرکار فوق‌العاده است؛ با همان شرایطی که قبل از آن، «ویرون» داشته است. ولی برای آنها که به دنبال یک نسخه لوکس‌تر از محصولات بوگاتی هستند، شاید نسخه‌ طراحی‌شده توسط آرتور بی. نوستاس مناسب باشد. تایپ 57 T الگوهای مدرن شیرون را با برخی اِلمان‌های کلاسیک از «تایپ 57SC آتلانتیک» ترکیب کرده تا نسخه‌ای کامل از یک «تورینگ کار» تولید کند.

کانسپت مک‌لارن هایپر کار

مدل P1 شاید به انتهای عمرش رسیده باشد، امّا حتی مک‌لارن نیز تأیید کرده است که یک سوپرماشین جدیدتر و احتمالاً‌ بهتر، به عنوان بخشی از برنامه موسوم به “Track22” در راه است. در این میان، رالی هِیر، دانشجوی طراحی، به امید اینکه بتواند بر سرعت فرآیند طراحی مدل جدید تأثیر بگذارد، تصویری از یک کانسپت ارائه کرده است. همانند P1، این خودرو نیز دارای یک طراحی دراماتیک است و به احتمال زیاد، از یک سیستم پیشرانه هیبریدی استفاده می‌کند.

کانسپت جگوار SS-107 لمانز

تاریخ حضور جگوار در پیست مسابقات مملو از موفقیت است، امّا اگر سال‌های اخیر را بررسی کنیم، جدا از رقابت‌های فرمول E، این کمپانی توفیق چندانی به دست نیاورده است. امّا طراحی به نام سردار سویال، کانسپتی خلق کرده که می‌تواند بلیت بازگشت برند بریتانیایی به دنیای مسابقات سرعت باشد. این کانسپت که با عنوان SS-107 شناخته می‌شود، ترکیبی از مشخصات کلاسیک از سوپرماشین‌هایی مانند XJ220 و تکنولوژی‌های مدرن خودروهای مسابقه‌ای را در خود دارد.

کانسپت مازراتی جِنِسی

خط تولید کم‌رمق مازراتی می‌تواند با طراحی سرگئی دیورنیتسکی در کانسپت «جِنِسی»، شروع دوباره‌ای داشته باشد. این مدل که با الهاماتی از «گرن توریزمو» و «آلفیری» طراحی شده، طرحی از یک خودروی اسپورت جدید را به تصویر می‌کشد که می‌تواند حال و هوای بسیار خوبی در آینده محصولات خودروساز ایتالیایی ایجاد کند.

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *