انتظارات از لپ تایم استون مارتین والکری در چه حد است؟

[ad_1]
استون مارتین والکری جدید سریع خواهد بود، بسیار سریع… هیچ شکی دراین‌باره وجود نداشته است؛ اما این شتاب و سرعت در چه حدی خواهد بود؟


طبق جدیدترین اخبار منتشر شده شتاب و سرعت والکری نزدیک خودروهای فرمول 1 خواهد بود. این را مدیر عملیات ویژه استون مارتین گفته است. او می‌گوید والکری سریع‌تر از هر خودروی جاده‌ای موجود خواهد بود.


والکری در دو نسخه تولید خواهد شد: یک نسخه برای استفاده‌های جاده‌ای و دیگری همانند ولکان تنها محدود به استفاده در پیست خواهد بود.
کینگ دراین‌باره می‌گوید:

حتی نسخه جاده‌ای نیز به‌صورت فوق‌العاده‌ای در پیست و جاده سریع خواهد بود. قطعاً نسخه مخصوص پیست والکری درصدد است لپ تایم‌های نزدیک به خودروهای فرمول 1 را ثبت کند. این قطعاً ممکن است.

عبارت “نزدیک” در سخنان مدیر استون مارتین می‌تواند حدس هر فردی باشد.


با توجه به اینکه خودروهای فرمول 1 همیشه سریع‌ترین خودروهای پیست بوده‌اند، سریع بودن استون مارتین والکری چقدر می‌تواند باشد؟ البته اینجا نباید قوانین را از یاد برد. درحالی‌که عملکرد بالقوه خودروهای مدرن فرمول 1 در حال افزایش می‌باشد اما فیا تلاش داشته تا آن‌ها را کنترل کند زیرا قدرت زیاد در پیست‌های معمولی غیر ایمن خواهد بود.


اگرچه والکری در فرم پایه‌ی خود برای برآورده کردن قوانین استفاده جاده‌ای طراحی شده اما در نسخه مخصوص پیست خود هیچ‌گونه محدودیتی را که بر خودروهای فرمول 1 اعمال شده نخواهد شد.
جایی که خودروهای فرمول 1 کنونی از پیشرانه 6 سیلندر 1.6 لیتری توربوی هیبریدی با قدرت حدود 800 اسب بخار استفاده می‌کنند، والکری از پیشرانه 12 سیلندر 6.5 لیتری (تأیید نشده) و کمک الکتریکی استفاده خواهد کرد و قدرتی در حدود 1130 اسب بخار خواهد داشت. به یاد داشته باشید والکری سنگین‌تر خواهد بود اما 300 اسب بخار بیشتر و تمامی روش‌هایی که استون مارتین و ردبول در ساخت آن بکار برده‌اند باعث خواهد شد پرفورمنسی مثال‌زدنی داشته باشد.


باید منتظر هیولای جدید استون مارتین باشیم تا ببینیم که عملکرد آن در جاده و پیست چگونه خواهد بود.

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *